Taupymas – kelias į finansinę laisvę

Jei nusprendei eiti šiuo keliu, tau tikrai prireiks keletos patarimų. Iš savo pajamų atimk mokesčius ir kitas būtinas išlaidas tokias, kaip kreditų įmokos, o likusias pajamas padalink lygiomis dalimis kiekvienai dienai ar bent savaitei. Su savim nešiokis tik tiek pinigų, kiek skirta vienai dienai. Vakare likusius pinigus padėk į sutaupytų pinigų dėžutę, stalčių ar sutaupytų pinigų kažką. Jei nešiojiesi savaitei skirtą sumą, tą patį padaryk sekmadienio vakarą. Kad geriau sektūsi siūlau nešiotis kuo stambesnėm kupiūrom, nes mes jaučiamės blogai smulkindami pinigus. Tai padeda. Taip taupymas įgaus materialią išraišką. Malonu matyti, kaip sutaupytų pinigų kiekis auga. Suprask, kad tai pinigai, kurie skirti tavo svajonių išsipildymui. Už juos tu nusipirksi svajonę.

Pamatęs daiktą, kurio tau reikia nepirk jo iškart. Pagalvok per naktį prieš pirkdamas. Jei atsikėlęs ryte visdar norėsi įsigyti tą daiktą – eik ir nusipirk, nes greičiausiai tau jo tikrai reikia. Žinoma, būtų geriau išlaukti kiek įmanoma ilgiau. Kuo ilgiau mes svarstome, tuo teisingesnį sprendimą priimame. Dar vienas būdas parinkti teisingą sprendimą paskaičiuoti, kiek jis tau kainuoja finansinės laisvės atžvilgiu. Man tai padėjo.

Galima sugalvoti ir daugiau taupymo būdų. Gali atsisakyti išlaidų kabelinei televizijai, pakeisti sporto klubą į pigesnį, refinansuoti paskolą kitam banke geresnėmis salygomis. Parduoti nereikalingus daiktus.

Niekada nebijok derėtis. Ir visai nesvarbu kokiam prekybos centre apsipirkinėji. Derybos gali atrodyti įvairei. Gali išsireikalauti nuolaidų kortelę, o gali tiesiog paprašyti nuolaidos. Tai ypač aktualu perkant brangų daiktą. Visos pardavėjos turi teisę pritaikyti nuolaidą. O jei neturi, tai gali paskambinti kažkam kas gali. Nesvarbu kur ir su kuo derėsies. Daryk tai visur ir visada!

Bus geriausia jei prisiversi kuo daugiau sumokėti sau iškart, o gale mėnesio sutaupytus pinigus taip pat investuosi. Suprask, kad tai greičiausias kelias į finansinę laisvę!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *