Paskolos pasirinkimas

Paskolos pasirinkimas. Labai svarbu pasirinkti tinkamą banką, tinkamas sutarties salygas, o svarbiausia išsiderėti geriausias palūkanas. Be abejonės pigiausias paskolų palūkanų mokėjimo metodas yra linijinis. Tai toks metodas, kai grąžinama paskolos suma mokama vienodomis dalimis, o palūkanos mokamos nuo likusios neišmokėtos bankui sumos. Tačiau paskolos įmokos suma paskolos grąžinimo pradžioje yra gana didelė ir tik vėliau mažėja. Be to, skaičiuojant maksimalios paskolos sumą šiuo metodu, bankas tau pasiūlys gerokai mažesnę paskolos sumą nei anuiteto metodu. Anuiteto metodas, tai toks metodas, kai grąžinama paskolos suma yra fiksuota kiekvieną mėnesį. Kas mėnesį moki tą pačią sumą, mokamų palūkanų suma kas mėnesį mažėja, o grąžinamo kredito suma – didėja.

Kai išmoksi įdarbinti pinigus taip, kad jie atneštų tau daugiau naudos, nei sumoki palūkanų, tau labiau apsimokės būtent anuiteto metodas. O kolkas pigesnis yra linijinis.

Esmę pigume sudaro ne tai kokį metodą pasirinksi, o tai už kokią palūkanų normą tau skolins bankas. Pervažiavęs visus bankus pastebėsi, kad visų pasiūlymai skiriasi bent jau 0,x procento. Tai didelė suma kai skoliniesi šimtą ar daugiau tūkstančių. Taigi verta pasidomėti visų bankų siūlymais ir pasirinkti pigiausią. Jei keli bankai siūlo vienodą palūkanų normą pasidomėk kokie papildomi mokesčiai yra taikomi. Sutarties pasirašymo, nutraukimo, išankstinio kredito grąžinimo ir dar daug kitų. Visi jie atsiremia į didelias pinigų sumas.

0,5 procento palūkanų skirtumas nuo 100`000 litų tau kainuos 31 litą kas mėnesį.

Atidžiai rinkis banką ir dar atidžiau perskaityk sutartį.

Dabar paanalizuok savo skolas ir turtą. Atsiversk knygos galą ir vienam lape pasidaryk lentelę iš dviejų dalių: turtas ir įsipareigojimai. Turto skilyje surašyk visus savo daiktus su apytiksle šiandienine jų verte. Rašyk sąžiningai. Nesvarbu, kad dar vakar pirkai savo kompiuterį už 2500 litų, šiandien jo greičiausiai niekam neparduotum net už 1500. Rašyk tokią vertę, už kurią galėtum atsikratyti savo daiktais. Tik nereikia nusismulkinti iki dantų šepetuko. Rašyk realius daiktus, kuriuos yra bent minimali tikimybė parduoti. Įsipareigojimų skiltyje rašyk visas savo skolas. Skolas surašyk sumoje su palūkanomis. Prie kiekvienos skolos parašyk palūkanų normą procentais. Dabar lentelės apačioje parašyk viso turtas ir viso išlaidos. Palygink. Ko daugiau?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *