Palūkanų pasirinkimas

Dabar kai jau raštu surašei palūkanų normas, aiškiai ir akivaizdžiai matai, kurios paskolos tau reikia greičiausiai atsikratyti. Kokia didžiausia pakūkanų norma? 10 procentų? 15 procentų? 20 procentų? Jei palūkanų norma viršija 10 procentų, reiškia tau reikia būti geresniu, nei vidutinis invetuotojas, kad uždirbtum daugiau, nei tau kainuoja ši paskola. Todėl visas paskolas, kurios kainuoja tau daugiau kaip 10 procentų turi kuo greičiau padengti. Pradedant nuo tos, kuri kainuoja tau brangiausiai. Turiu galvoje procentinę maržą. Nuo šiandien visų paskolų įmokas mokėk minimalias, o tą, kurios palūkanų norma didžiausia, padenginėk maksimalia sutaupytų pinigų suma. Ir taip kol galutinai išmokėsi. Arba kol išmoksi investuoti su didesne grąža nei mokama palūkanų norma. Kai atsikratysi blogų skolų, tada ateis laikas pradėti investuoti. Bet apie investavimą pakalbėsime vėliau.

Taupymo būdai. Yra daugybė taupymo būdų. Vienas iš geriausių „pirmiausia sumokek sau“. Pameni, kai pradėjau skyrių su teiginiu, kad galėtum išgyventi su 50 procentų dabartinių pajamų? Galbūt perskaitęs iki šios vietos jau sutinki su manim? Gal užsibrėžei tikslą tai pasiekti? Nesvarbu kokią dalį pinigų ruošiesi sutaupyti, bet geriausia tą dalį sumokėti sau iškart. Jei turi kokią blogą skolą iškart po kitos algos skirk jos padengimui tiek procentų algos, kiek pasiryžai sutaupyti. Tokiu būdu pasieksi dvigubą naudą: susikaups mažiau palūkanų, jei mokėsi anksčiau nei mokėjimo data, kai pinigai bus išleisti gerai investicijai, negalėsi įsigyti nereikalingų daiktų.

Kitas variantas. Visą mėnesį taupai ir sutaupytus pinigus investuoji gale mėnesio. Iškart perspėju, kad šitas būdas gerokai sunkesnis. Tau teks įveikti marketingo džiungles, atsispirti nereikalingų prekių jūrai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *