Kinų žodynas

Galbūt Jums bus įdomu iš kur ir kaip atsirado kinų žodynas? Gal norėsite šiek tiek įsigilinti į tai? Juk tai iena iš sunkiausių pasaulyje kalbų, tačiau ir apmokama brangiai visiems vertėjams. Šia kalba kalba daugiausiai žmonių visame pasaulyje, tik po jos prasideda anglų kalba, įsivaizduojate? Na, man irgi sunku patikėti. Remiantis vikipedia, kinų kalba– ši kalba yra viena iš vertingiausių kalbų pasaulyje, ji yra toninė kalba. Ši kalba priklauso kinų-tibetiečių kalbų grupei.

Daugelis žmonių, kurie net neįsivaizduoja kas yra kinų kalba, tikriausiai galvoja jog ji yra tik viena kalba kinų kalbų grupėje, tačiau ne, nes iš tiesų kinų kalbos variantų gausa primena romanų kalbų įvairovę. Visoms tarmėms yra naudojama ta pati kinų kalbos grupė. Viena ir vienintelė. Kinų kalba yra gimtoji kalba žmonėms, maždaug penktadalyje pasaulio. Kaip faktą paimkime ir tai jog kinų viename mieste yra apie 12 milijonų gyventojų, tai lyg keturios Lietuvos. Beprotnamis.

Skaičiau vienos mūsų tautietės istorija, kai kinas paklausė jos iš kur ji, ji pasakė, kad iš Lietuvos, tada kinas paklausė to stebuklingo klausimo: o tai kodėl visi neatvažiavote? Na tikrai juokinga. Kinų populiacija yra bene didžiausia visame pasaulyje. Bendrinė kinų kalba kuria kalba daugiausiai kinų, turi – Pekino tarmę, kaip ir  šiaurinės Kinijos tarmę. Maždaug  20 amžiuje, kinų kalba itin išpopuliarėjo diasporoje ir tapo pagrindine kitataučių tarpusavio komunikavimo kalba. Kinų kalba skiriasi nuo kitų kalbų tuo, kad šnekamosios kalbos skambesys visiškai kitoks. Žodžiai žymiai trumpesni. Kaip ir jų rašymas, kaip faktas tai jog vienas simbolis turi apie 5 reikšmes.

Kinai atskiria rašomąją ir šnekamąją kalba labai laisvai, kadangi rašomoji susidaro tik iš simbolių. Daugelis simbolių primena kaip iš gyvenimo ištraukas. Tačiau geriausiai jas apibūdina maži vaikai. Jie įžvelgia tai, ko neįžvelgia suaugę. Kinų žodynai dabar tapo vienais iš perkamiausių žodynų visame pasaulyje, todėl ,kad daugelis užsimanė mokytis šios kalbos ir dėl to, kad žinojimas jos gali tapti puikiu pragyvenimo šaltiniu netgi visai šeimai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *