Internetinės parduotuvės ar tikrai jos kainuoja pigiau?

 

Jei nusprendėte užsiimti prekyba, turite žinoti ar internetinės parduotuvės ar įprastinės kūrimas yra pigesnis. Jaunesnės kartos atstovai puls įrodinėti, kad daugiau privalumų nei minusų šiuo klausimu turi internetinės parduotuvės. Tačiau tikrai nereikia įsivaizduoti, kad už e-parduotuves išvis nereikia mokėti. Visų pirma reikia gerai apgalvoti dėl puikiai įsimenamo svetinės pavadinimo “vardo”, po to tuo vardu reiktų įsigyti “domeną”, kuris, žinoma priklausomai nuo tokių paslaugų teikėjų, gali kainuoti per metus apie 30-40 litų, dar vidutiniškai (vėlgi priklausomai nuo paslaugų teikėjo) apie 200-300 litų teks sumokėti už duomenų patalpinimą serveriuose. Internetinės parduotuvės savininkas turi pasirinkti elektroninės prekybos sistemą, kuri gali būti nemokama arba licencijuojama ir kainuojanti kartais ne vieną tūkstantį litų. Pasirenkant mokamą sistemą svarbu ją įsigyti iš patikimos organizacijos, kuri užtikrintų reikiamą pagalbą ir garantijas.

Svarbu yra ir parinkti svetainei reikiamą dizainą. Internetinėje erdvėje nuolat randami skelbimai apie kuriamą internetinių svetainių dizainą, kuris, priklausomai nuo to ar tipinis ar individualus gali vidutiniškai kainuoti nuo 500 iki kelių tūkstančių litų. Internetinės parduotuvės savininkui dar teks   susimokėti už svetainės programavimo darbus, kurie, priklausomai nuo sudėtingumo ir kliento poreikių gali kainuoti vidutiniškai nuo 1000 litų iki dešimteriopai ar šimteriopai didesnių sumų.

Internetinės parduotuvės sukūrimas nėra vienadienis procesas ir netgi ją sukūrus, reikės nuolatinės jos priežiūros, esant poreikiui, tobulinimo ar koregavimo ir suprantama, visa tai susiję su išlaidomis. Naujai sukurtai internetinei parduotuvei pritraukti klientų gali padėti tokių įmonių katalogai, tačiau šis bendradarbiavimas paprastai pagrįstas sutartiniais įsipareigojimais bei tam tikrais įkainiais. Reikia nepamiršti priskaičiuoti ir prekių pristatymo, klientų aptarnavimo kaštus. Tačiau kad ir kiek bereklamuotų internetinę parduotuvę įvairūs skelbimai – SEO straipsniai ar imoniu katalogas, kad ir kiek būtų suinvestuota į svetainės dizainą ar programavimą jei jos sistema bus nepatogi lankytojui ir bus prekiaujama nekokybiškais produktais, vargu ar galima tikėtis, kad toks verslas klestės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *