Dieninės ar neaikivaizdinės studijos. Kas geriau?

Jeigu Lietuvoje ir neverta studijuoti, tai ne dėl neva žemo universiteto lygio. Paprasčiausiai ketveri metai praleisti universitete nesubrandina jauno žmogaus, įgaunamas žinių kiekis yra sąlyginis, o kova už buvį prasideda nuo nulio, kai universitetas yra pagaliau baigiamas,nes ekonominė situacija Lietuvoje neįgalina darbdavius mokėti specialistams didesnį atlyginimą nei eiliniams darbuotojams. Mano akimis, ketveri metai Lietuvos universitete dieninėse studijose – tai tik ketveriais metais prailgėjusi vaikystė.

Žinoma, išsilavinimas yra reikalingas darant karjerą, be to, vidutiniam studentui įdedama nors tiek košės į galvą, kad tose situacijose, kuriuose kalba eina apie jo turimą specialybę, jis gali turėti savo nuomonę ir bent iš dalies galvoja savo galva. Tačiau ketveri metai yra per didelė kaina, todėl mano manymu, neakivaizdinės studijos yra puiki išeitis. Pastarosios yra kritikuojamos dėl menamo dar blogesnio studijų lygio, bet čia viskas priklauso nuo individualaus žmogaus.  Referatų rašymas dieninėse studijose, mano manymu, tikrai nėra efektyviausias mokymosi būdas. Protingas ir veiklus studentas, gaunantis visą reikiamą informaciją gali puikiai viską išmokti ir mokydamasis savarankiškai. Ypač kalbant apie socialinių mokslų studijas. O per tuos ketverius metus, jis ne tik baigs mokslus, bet ir ramiai neskubėdamas padarys karjerą, nejausdamas spaudimo daugiau uždirbti dėl sukurtos šeimos išlaikymo, kas jau gresia pradėjus kopti karjeros laiptais tik pabaigus studijas.

Taigi belieka padaryti išvadas, neakivaizdinės studijos yra puiki išeitis tiems, kas nori savo gyvenimą susitvarkyti ketveriais metais anksčiau.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *